3 jednoduché způsoby, jak podpořit imunitní systém

Fyzické a psychické zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Klíčem k silné imunitě je přitom naše strava. Vyživování těla určitými typy potravin vám pomůže udržet imunitní systém silný a odolný.

Naše hlavní dietoložka Tara Kaff se s námi podělila o tři tipy, jak dát imunitě pořádný boost.

1. Prebiotika

Co jsou to prebiotika? Lépe budete pravděpodobně znát probiotika – střevní bakterie, které mají zásadní vliv na zdravý imunitní systém. A co tyto bakterie udržuje při životě? Jsou to právě prebiotika! Lépe známé jako vláknina nebo nerozpustný škrob.

Bakterie z naší střevní mikroflóry potřebují energii z jídla stejně jako my. Nejbohatší zdroje prebiotik jsou:

  • fermentované potraviny
  • zelené banány
  • čenek
  • artyčok
  • cibule
  • jablka
  • ovesné vločky
  • Amazonia Raw Probiotics Biotic Ferment

Amazonia Raw Probiotics Biotic Ferment je směs 5 probiotických kmenů, prebiotik a organických fermentovaných potravin pro celkovou podporu střevní mikroflóry. Pomáhá tak udržet zdravé trávení a podporuje imunitu.

2. Antioxidanty

Naše tělo každý den zažívá oxidační stres. To je základní nerovnováha mezi produkcí volných radikálů a schopností těla se s nimi vyrovnat a odbourávat je. Tyto volné radikály pak mohou poškodit buněčné stěny a buněčnou DNA. Antioxidanty pomáhají udržovat volné radikály na zdravé úrovni.

To vede k menšímu stresu pro náš imunitní sytém, který tak může správně fungovat. Ovoce, především to bobulovité, a zelenina obsahují spoustu antioxidantů. Acai mezi nimi ale značně vyniká, a proto často nese označení superpotraviny. Amazonia Acai Pure má 21x více antioxidantů než borůvky!

acai bowl

3. Vitamín C

Pokud jde o imunitu, vitamín C má hned několik zásadních rolí. Jako antioxidant pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem a také pomáhá při vývoji imunitních buněk.

Mezi dobré zdroje vitamínu C řadíme pomeranče, citróny, limetky, bobulovité ovoce, kiwi, papriku, brokolici, rajčata a nebo náš Raw Nutrients Vitamin C. Má certifikované organické složení s 500 % doporučené denní dávky vitamínu C v jedné porci, a to ve vysoce biologicky dostupné formě, která zajišťuje jeho efektivní vstřebání.

Raw nutrients vitamin c

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení