Maso: Proč je dobré omezit jeho konzumaci a čím ho nahradit?

Vegetariánský a veganský způsob stravování se v poslední době těší čím dál větší popularitě, a to především z etických důvodů. Maso je díky tomu potravinou, o které se nyní vedou vášnivé diskuze. Jaké jsou argumenty pro a proti konzumace masa a čím jej můžete nahradit? To vám prozradí dnešní článek.

 

Je maso prospěšné?

Maso je bezpochyby skvělým zdrojem bílkovin. Miloš Langmaier v knize Základy lékařské fyziologie uvádí, že optimální denní příjem bílkovin u dospělého člověka je přibližně 1 g na kilogram tělesné hmotnosti. Maso rovněž obsahuje dusík, vápník, železo a další důležité vitamíny pro naše tělo, zejména pak těch ze skupiny B. Jak je to ale s trávením a celkovým zdravím? Často se diskutuje nad konzumací masa a masných výrobků v návaznosti s například kardiovaskulárními onemocněními či rakovinou. To však dle webu "Vím, co jím" mnohdy souvisí s vyšší konzumací živočišných tuků obecně. 

 

Ekologické dopady konzumace masa

Podle FAO (Organizace pro výživu a zemědělství) chov zvířat ročně vyprodukuje asi 14,5 % všech skleníkových plynů způsobených člověkem. Za zmínku stojí také skutečnost, že díky vysoké produkci masa dochází celosvětově k čerpání zhruba ¼ pitné vody. To v praxi znamená, že například na produkci 1 kilogramu kuřecího masa připadá přibližně 4 300 litrů vody. Jsou to tedy především ekologické dopady, kvůli kterým je vhodné konzumaci masa snížit. Jídelníček můžete obohatit o různé náhražky masa, které běžně konzumují vegetariáni a vegani. Nejčastěji se jedná o luštěninové výrobky.  

Čím nahradit maso 

Čím tedy můžete nahradit ve svém jídelníčku maso? 

Asi nejznámější rostlinnou alternativou masa jsou výrobky ze sóji, jako například tofu a tempeh. Sója je luštěnina obsahující vysoké množství bílkovin, konkrétně 36 g na 100 g. Jak uvádí Margit Slimáková, sója je zdraví prospěšná, pokud je konzumována v tzv. fermentované podobě. Aktuálně je však stále populárnější alternativou masa jackfruit, ze kterého je vyroben Tender Jack. Jackfurit je ovoce, které se pěstuje v jihovýchodní Asii a obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a vlákniny. Jeho konzistence i jemná chuť připomínají maso a můžete jej tedy skvěle využít jako náhražku masa například do burgerů, wrapů nebo do různých omáček. 

 

Tip: Tender Jack můžete zakomponovat i do sendviče. Zkuste si připravit ke svačině, či večeři jednoduchou delikatesu. Na opečený chléb přidejte domácí hummus nebo guacamole, zeleninu a na závěr obložte Tender Jackem. Díky tomu získáte chutný pokrm plný bílkovin. Další zajímavé recepty najdete zde - recepty Tender Jack. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení