Sýrové quesadillas s jackfruitem

Vypadá to jako maso, ale není to maso. Co je to? Přece náš Amazonia Tender Jack! Chutná a výživná alternativa masa, která perfektně se hodí do jakéhokoliv slaného pokrmu. 

Věděli jste, že jackfruit je největší stromové ovoce na světě? Má nízký obsah kalorií a je skvělým zdrojem vitaminu C a draslíku. A navíc díky vysokému obsahu vlákniny se budete cítit déle sytí.

Náplň do quesadillas si můžete zcela přizpůsobit vašim chuťovým preferencím, co však nesmíte vynechat je strouhaný sýr! Pokud tento recept vyzkoušíte, nezapomeňte nás označit na Instagramu. Jsme tam jako @amazoniacz a už se moc těšíme na vaše kulinářské výtvory.

jackfruitquesadillas_05_2048x2048_optimized


Sýrové quesaedillas s jackfruitem

Doba přípravy: 25 minut                   Doba vaření - 25 minut

 

Co budete potřebovat:

TĚSTO NA QUESADILLAS

  • 75 g hladké mouky
  • 75 g samokypřící mouky
  • špetka soli
  • 1 lžíce oleje
  • 60 ml horké vody

NÁPLŇ

Postup:

TĚSTO

Smíchejte obě mouky dohromady společně se špetkou soli. Uprostřed směsi vytvořte důlek a po troškách přidávejte olej a horkou vodu. Postupně celou směs promíchejte tak, aby se spojila. Vzniklé těsto míchejte přibližně 5 minut a následně jej nechte odpočívat přibližně 20 minut. Z těsta vytvořte 4 malé kuličky, ze kterých následně za pomocí válečku uválejte placky na quesadillas. 

JAKCFRUIT

Na mírném plameni si předehřejte nepřilnavou pánev. Obsah sáčku s jackfruitem vysypejte na pánev. Jackfruit vařte přibližně 5-10 minut dokud se neprohřeje. Za pomocí vidličky nebo vařečky od sebe jackruit jemně oddělujte a vyčkejte, až se opeče ze všech stran.

QUSEDILLAS

Na mírném plameni si předehřejte větší pánev. Ohřejte tortilu olejem a pečte ji na pánvi přibližně 30 sekund z každé strany. Jednu polovinu tortily posypejte jackfruitem a sýrem a následně ji přeložte druhou prázdnou polovinou. Nechte quesadillas opékat dokud nebude zlatá a křupavá a následně ji otočte. Hotovou plněnou tortillu přesuňte z pánve na prkénko. Quesadillas nechte chvilku vychladnout, aby sýr uvnitř ztuhnul a poté ji za pomocí nože překrojte na dva kusy.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz